MCP4162-104E/MS
MFR.Part #
MCP4162-104E/MS
JLCPCB Part #
C636084
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 257 EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS