MCP4162T-503E/MS
MFR.Part #
MCP4162T-503E/MS
JLCPCB Part #
C627160
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS