MCP4161T-502E/SN
MFR.Part #
MCP4161T-502E/SN
JLCPCB Part #
C620268
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 15ppm/℃ 2.5uA 2.7V~5.5V 257 2MHz 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS