MCP4152-503E/SN
MFR.Part #
MCP4152-503E/SN
JLCPCB Part #
C636075
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 2.5uA 2.7V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS