MCP4152T-503E/SN
MFR.Part #
MCP4152T-503E/SN
JLCPCB Part #
C620262
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS