MCP4142T-104E/SN
MFR.Part #
MCP4142T-104E/SN
JLCPCB Part #
C623364
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 129 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS