MCP4141-104E/MS
MFR.Part #
MCP4141-104E/MS
JLCPCB Part #
C636047
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 129 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS