MCP4132-103E/P
MFR.Part #
MCP4132-103E/P
JLCPCB Part #
C640357
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 129 1MHz 50ppm/℃ Linear SPI ±20% PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS