MCP4131-503E/MS
MFR.Part #
MCP4131-503E/MS
JLCPCB Part #
C636037
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS