MCP4131-104E/P
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4131-104E/P
JLCPCB Part #
C640354
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 2.5uA 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS