MCP4131-103E/SN
MFR.Part #
MCP4131-103E/SN
JLCPCB Part #
C145687
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 0.25LSB 1 1.8V~5.5V 10kΩ 129 1MHz 2.5uA 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS