MCP4131-103E/MS
MFR.Part #
MCP4131-103E/MS
JLCPCB Part #
C636032
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 128 1MHz 50ppm/℃ Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS