MCP4021T-503E/MS
MFR.Part #
MCP4021T-503E/MS
JLCPCB Part #
C627128
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ 64 EEPROM Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS