MCP4021T-503E/MC
MFR.Part #
MCP4021T-503E/MC
JLCPCB Part #
C623331
Package
DFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ 64 EEPROM Linear ±20% DFN-8-EP(2x3) Digital Potentiometers ROHS