MCP4021T-103E/MC
MFR.Part #
MCP4021T-103E/MC
JLCPCB Part #
C623325
Package
DFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 300nA 50ppm/℃ 64 EEPROM Linear U/D ±20% DFN-8-EP(2x3) Digital Potentiometers ROHS