MCP4017T-503E/LT
MFR.Part #
MCP4017T-503E/LT
JLCPCB Part #
C478095
Package
SC-70-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 128 260kHz 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear ±20% SC-70-6 Digital Potentiometers ROHS