MCP4017T-502E/LT
MFR.Part #
MCP4017T-502E/LT
JLCPCB Part #
C511303
Package
SC-70-6
Description
-40℃~+125℃ 1 128 2.5uA 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear RAM ±20% SC-70-6 Digital Potentiometers ROHS