MCP4011T-103E/MC
MFR.Part #
MCP4011T-103E/MC
JLCPCB Part #
C623318
Package
DFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 50ppm/℃ 64 Linear ±20% DFN-8-EP(2x3) Digital Potentiometers ROHS