MCP1812AT-033/TT
MFR.Part #
MCP1812AT-033/TT
JLCPCB Part #
C625459
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃ -50dB@(1kHz) 1 3.3V 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS