MCP1812AT-012/TT
MFR.Part #
MCP1812AT-012/TT
JLCPCB Part #
C625453
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.2V 300mA 5.5V 500nA 50dB@(1kHz) 600mV@(300mA) Fixed Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS