MCP1812AT-012/OT
MFR.Part #
MCP1812AT-012/OT
JLCPCB Part #
C625452
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.2V 300mA 5.5V 50dB@(1kHz) 600mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS