MCP1811BT-028/OT
MFR.Part #
MCP1811BT-028/OT
JLCPCB Part #
C625449
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 2.8V 5.5V 50dB@(1kHz) 600mV@(150mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS