MCP1810T-33I/J8A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1810T-33I/J8A
JLCPCB Part #
C148051
Package
VDFN-8(2x2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 20nA 3.3V 380mV@(150mA) 40dB@(100Hz) 48uVrms 5.5V Fixed Positive VDFN-8(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS