MCP1727-3302E/SN
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1727-3302E/SN
JLCPCB Part #
C41528
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 120uA 3.3V 330mV@(1.5A) 60dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、Operating status indication Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS