MCP1501T-25E/SN
MFR.Part #
MCP1501T-25E/SN
JLCPCB Part #
C623009
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.5V 2.7V~5.5V 20mA 30uVrms 50ppm/℃ 550uA Fixed Series ±0.1% SOIC-8 Voltage Reference ROHS