MCP1501T-20E/RW
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1501T-20E/RW
JLCPCB Part #
C625318
Package
WDFN-8-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.25V~5.5V 20mA 50ppm/℃ 550uA Fixed Series ±0.1% WDFN-8-EP(2x2) Voltage Reference ROHS