MCP1501T-20E/CHY
MFR.Part #
MCP1501T-20E/CHY
JLCPCB Part #
C98139
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.048V 2.25V~5.5V 20mA 27uVrms 50ppm/℃ 550uA Fixed Series ±0.1% SOT-23-6 Voltage Reference ROHS