MAUPTB33
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAUPTB33
JLCPCB Part #
C3706643
Package
DO-216AA
Description
1 1kW 2.65A 33V 36.8V 56.7V TVS Unidirectional DO-216AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD)