MASMCG17A/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MASMCG17A/TR
JLCPCB Part #
C2448698
Package
DO-215AB(SMCG)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 17V 18.9V 1uA 27.6V 53.3A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-215AB(SMCG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)