LM2576-3.3WU-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
LM2576-3.3WU-TR
JLCPCB Part #
C632663
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 3.3V 3A 4V~40V 52kHz Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters ROHS