JANTX2N5664
MFR.Part #
JANTX2N5664
JLCPCB Part #
C5744348
Package
TO-66(TO-213AA)
Description
-65℃~+200℃@(Tj) 2.5W 200V 200nA 40@1A,5V 5A NPN TO-66(TO-213AA) Bipolar (BJT)