EPS15SMHR2
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
EPS15SMHR2
Description
-65℃~+175℃ 15V 16.7V 1kW@8/20us 1uA 26V 33.9A@8/20us Bidirectional TVS - ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS