ATTINY861V-10MU
MFR.Part #
ATTINY861V-10MU
JLCPCB Part #
C1339241
Package
MLF-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Built-in temperature sensor MLF-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS