ATTINY861-20SUR
MFR.Part #
ATTINY861-20SUR
JLCPCB Part #
C2054757
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 2.7V~5.5V 20MHz 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS