ATTINY85V-10SUR
MFR.Part #
ATTINY85V-10SUR
JLCPCB Part #
C616065
Package
SOIC-8-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 512Byte 512Byte 6 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH SOIC-8-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS