ATTINY45-20PI
MFR.Part #
ATTINY45-20PI
JLCPCB Part #
C3231920
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 256Byte 4KB 6 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)