ATTINY44V-10MUR
MFR.Part #
ATTINY44V-10MUR
JLCPCB Part #
C2053092
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 12 256Byte 256Byte 4KB 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-20-EP(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS