ATTINY44-20SSUR
MFR.Part #
ATTINY44-20SSUR
JLCPCB Part #
C2053108
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+85℃ 10bit 12 2.7V~5.5V 20MHz 256Byte 256Byte 4KB 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS