ATTINY261V-10SU
MFR.Part #
ATTINY261V-10SU
JLCPCB Part #
C185503
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 128Byte 128Byte 16 2KB 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS