ATTINY261-20SU
MFR.Part #
ATTINY261-20SU
JLCPCB Part #
C5570925
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 10bit 128Byte 128Byte 16 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS