ATMEGA88V-10AU
MFR.Part #
ATMEGA88V-10AU
JLCPCB Part #
C219066
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 1KB 23 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS