ATMEGA8535-16JI
MFR.Part #
ATMEGA8535-16JI
JLCPCB Part #
C3232819
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 32 4.5V~5.5V 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)