ATMEGA649-16AUR
MFR.Part #
ATMEGA649-16AUR
JLCPCB Part #
C2056042
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 2.7V~5.5V 2KB 4KB 53 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS