ATMEGA644P-20AQ
MFR.Part #
ATMEGA644P-20AQ
JLCPCB Part #
C1342666
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 32 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS