ATMEGA644-20AU
MFR.Part #
ATMEGA644-20AU
JLCPCB Part #
C1337213
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 32 4KB 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS