ATMEGA325P-20AUR
MFR.Part #
ATMEGA325P-20AUR
JLCPCB Part #
C2053564
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 32KB 54 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS