ATMEGA324P-20MUR
MFR.Part #
ATMEGA324P-20MUR
JLCPCB Part #
C2053285
Package
VQFN-44(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 32 32KB 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-44(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS