ATMEGA2561-16AUR
MFR.Part #
ATMEGA2561-16AUR
JLCPCB Part #
C619302
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 256KB 4.5V~5.5V 4KB 54 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS