ATMEGA169-16AU
MFR.Part #
ATMEGA169-16AU
JLCPCB Part #
C3228523
Package
TQFP-64-EP(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 512Byte 54 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64-EP(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS