ATMEGA165P-16MN
MFR.Part #
ATMEGA165P-16MN
JLCPCB Part #
C1340484
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
10bit 16KB 16MHz 2.7V~5.5V 512Byte 54 AVR FLASH QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS